• 21 sierpnia 2021
  • 22 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3684

MRKS gościł na stadionie MOSiR Unię Turza Śląska

Po raz pierwszy w nowym sezonie przed własną publicznością zaprezentowali się piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy po wyrównanym pojedynku 2:2 (0:1) zremisowali z drużyną Unii Turza Śląska.

mrks
Mecz MRKS Czechowice-Dziedzice - Unia Turza Śląska - 21.08.2021 · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice

W pierwszej odsłonie lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy dobrą postawę udokumentowali golem w 23. minucie, gdy centrę z rzutu rożnego celną "główką" wykończył Paweł Kulczyk.

Loading...

Po przerwie czechowiczanie poprawili poziom swojej gry i w 57. minucie zdołali doprowadzić do wyrównania, po tym jak uderzeniem głową po dośrodkowaniu Damiana Zajączkowskiego bramkarza rywali do kapitulacji zmusił Marcin Mizia. I gdy wydawało się, iż podopieczni Jarosława Kupisa "pójdą za ciosem", ledwie 240 sekund później Unia przeprowadziła zabójczą kontrę, którą skutecznie sfinalizował delikatnie trącając piłkę Michał Rycka.

Na szczęście "ostatnie słowo" tego dnia należało do gospodarzy, bowiem zdołali oni drugi raz w meczu wyrównać stan rywalizacji. Miało to miejsce w 78. minucie - wówczas rzut karny podyktowany po zagraniu piłki ręką przez obrońcę turzan pewnie wyegzekwował Łukasz Szędzielarz.

Przed śląskimi czwartoligowcami teraz intensywny tydzień, bo rozegrają oni w jego trakcie dwie kolejki. MRKS czekają w tym okresie dwie potyczki wyjazdowe - w najbliższą środę (25 sierpnia) o godzinie 17:30 na sztucznym boisku w Dębieńsku (dzielnica Czerwionki-Leszczyny) zagra on z Unią Książenice, natomiast w sobotę (28 sierpnia) o godzinie 15:00 zmierzy się ze Spójnią Landek.

Prezentujemy skrót filmowy z tego meczu, przygotowany przez telewizję klubową MRKS TV: