Najnowsze

• 21 września 2021
  • wyświetleń: 1731

Nordic walking: czechowiczanin zwycięzcą PP w swojej kategorii

W sobotę, 11 września miała miejsce ostatnia odsłona Pucharu Polski Nordic Walking. Zawody odbyły się w Hajnówce, a uczestnicy mieli do wyboru dystans 5, 10 i 21 km. Miasteczko zawodów wraz ze startem i metą znajdowały się na terenie mini dworca kolejki wąskotorowej. Trasę marszu poprowadzono malowniczymi, leśnymi duktami Białowieskiego Parku Narodowego. Do rywalizacji na dystansie półmaratonu przystąpił także Marcin Hałas, który miał na swoim koncie udane występy w poprzednich etapach pucharu.

Nordic walking: czechowiczanin zwycięzcą PP w swojej kategorii · fot. Materiały prasowe

Mieszkaniec Czechowic - Dziedzic trasę przemierzył w czasie 2:21:41. Uzyskany rezultat pozwolił mu zająć drugie miejsce wśród mężczyzn oraz pierwsze w kategorii M 30. Ponadto w Hajnówce nastąpiło także podsumowanie całego Pucharu Polski. Z kompletem zwycięstw czechowiczanin stanął na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej.

Natomiast 18 września odbył się ostatni etap Ogólnopolskiego Pucharu Nordic Walking. Zawody w Potęgowie miały rangę Otwartych Mistrzostw Polski i zgromadziły na starcie sporą rzeszę utytułowanych zawodników w tej dyscyplinie, w tym mieszkańca naszego miasta - Marcina Hałasa. Uczestnicy rywalizowali na dystansach 5 i 10 km.

Czechowiczanin postanowił zmierzyć się z pięciokilometrową trasą i zrobił to w świetnym stylu. Z czasem 31:27 min. zajął pierwsze miejsce w kategorii M 30 i odebrał złoty medal Mistrzostw Polski. Dystans ten ukończyło 201 osób. Miasteczko zawodów mieściło się przy ul. Kościuszki a areną zmagań był stadion miejscowego klubu "Pomorze" i sąsiadujące z nim tereny zielone.